Mikro kaynak işlemi nedir?

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Cılız ve geç uzayan saçlara mı sahipsiniz? O halde mikro kaynak işlemi ile tanışabilirsiniz. Saçların daha dolgun bir hal kazanmasını sağlayan bu yöntem, günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Eğer siz de mikro kaynak yöntemi hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, soru-cevap tarzında hazırladığımız bu rehbere göz atabilirsiniz.

Mikro kaynak hakkında

Mikro kaynak, saçlarınıza kaynak yöntemi ile doğal saç ekleme işlemidir. Bu yöntemde saçınıza eklenecek olan her bir kaynak, özenle hazırlanmaktadır. Bu sayede işlem sonrasında saçların kaynak olup olmadığı dışarıdan anlaşılmamaktadır. Ek olarak kaynak yapılan saçlarla dilediğiniz şekli de verebilirsiniz.

Mikro kaynak işlemi hem saç uzatma hem de saçı dolgun gösterme yöntemleri arasındadır. Bu yöntem sayesinde saçlarınızı uzatabilir ve daha dolgun gösterebilirsiniz. 6 aya kadar uzayan kullanım süresi sayesinde, mikro kaynak yöntemi saçlarınızı uzun gösterebilirsiniz.

Eğer saç kesiminden memnun kalmadıysanız ve saçlarınızı eskisi gibi uzun bir hale getirmek istiyorsanız, mikro kaynak yöntemden faydalanabilirsiniz. Ek olarak; yıpranmış veya hasar görmüş saçlar da bu yöntem ile daha dolgun gösterilmektedir. Doğallıktan ödün vermeyen yöntem sayesinde, kimse saçlarınızın kaynak olduğunu anlamaz. Yöntem sırasında kullanılan kaynak saçlar ise tamamen doğal saçlardan oluşmaktadır.

Mikro saç kaynak çeşitleri nelerdir?

Günümüzde pek çok mikro saç kaynak çeşidi yer almaktadır. Ancak bu yöntemlerden sadece birkaçı sağlıklı yöntemler arasındadır. Diğer yöntemler hem eski hem de sağlıksız olduğu için pek tercih edilmemektedir. Örneğin silikon kaynak yöntemi, en eski mikro saç kaynak yöntemleri arasındadır. Silikon ile saça tutturulan kaynak saç, bu sayede kullanılabilir. Ancak saçta ağırlık yarattığı gerekçesiyle pek tercih edilmez. Silikon kaynak dışında, diğer mikro saç kaynak çeşitleri de şunlardır:

  • Boncuk kaynak
  • Keratin kaynak
  • Tres Kaynak
  • Bant Kaynak

Yukarıdaki yöntemlerden keratin kaynak işlemleri, doğal bir şekilde gerçekleştirildiği taktirde oldukça sağlıklı sonuçlar verir. Bu nedenle diğer mikro saç kaynak çeşitleri arasında bu çeşidi tercih edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak diğer kaynak çeşitlerinden de faydalanabilirsiniz. Her bir çeşit, malzeme farklılığından dolayı çeşitli fiyatlara sahip olabilir. Bu nedenle net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Eğer şimdi fiyat bilgisi alırsanız, güncel tekliflerden yararlanabilirsiniz.

Mikro kaynak saça zarar verir mi?

Mikro kaynak işlemlerinde farklı türler yer almaktadır. Ancak günümüzde uygulanan en modern teknikler, saça herhangi bir zarar vermemektedir. Mikro kaynak işlemleri; zarar görmüş, yıpranmış ya da kırılmış saçlara da uygulanabilir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mikro kaynak yöntemi tercih edebilirsiniz.

Mikro kaynak saç görünümüne etki eder mi?

Mikro kaynak sırasında uygulanan işlemler, saçın doğal görünümünü bozmaz. Eklenen şeffaf kapsüller de saçın doğal görünümüne herhangi bir şekilde etki etmemektedir. Bu nedenle saç rengi ya da tel kalınlığı fark etmeksizin herkes bu yöntemi tercih edebilir.

Mikro kaynak saçlar ne kadar süre kullanılabilir?

Mikro kaynak yöntemi ile eklenen saçlar, genel olarak 3 ile 6 ay arasında kullanılabilir. Bu durumun değişmesine etki eden faktör, saçın nasıl kullanıldığıdır. Mikro kaynak ile eklenen saçlarla her türlü işlemi gerçekleştirebileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.

Mikro kaynak işlemi fiyatları

Bu işlemi fiyatı, eklenecek kaynak sayısına göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle net bir fiyat almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer şimdi iletişime geçerseniz, uygun fiyatlı seçeneklerimizden de faydalanabilirsiniz. Bu sayede uygun bir bütçe ile mikro kaynak yöntemin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Mikro kaynak işlemi, tüm saç tiplerine uygun olarak gerçekleştirilen işlemlerden birisidir. Bu nedenle saçınızın dalgalı-düz ya da kısa-uzun olması önemli değildir. Eğer saçlarınızı uzatmak ve aynı zamanda dolgun göstermek istiyorsanız, bu yöntemden faydalanabilirsiniz.

Mikro kaynak sonrası saç bakım rutini nasıl olmalı?

İşlem yaptırdıktan sonra, herhangi bir şekilde ek bakıma gerek yoktur. Bu nedenle mikro kaynak işlemi uygulamadan önce hangi bakımı uyguluyorsanız, ona devam edebilirsiniz. Ek olarak uygulamak istediğiniz her türlü işlemi de isteğe bağlı olarak yapabilirsiniz. Mikro kaynak yöntem ile eklenen saçlar, tarama sırasında size herhangi bir zorluk çıkarmaz. Ancak bu saçların mikro kaynak yöntemi ile eklendiğini de unutmamak gerekir. Bu nedenle saçlarınıza karşı daha hassas davranarak kullanım ömrünü olabildiğince uzatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl yardımcı olabilirim?